Prezenty dla osób dbających o zdrowie

  1. 2.12.2016

Wśród Polaków zapanowała prawdziwa moda na zdrowe odżywianie i dbanie o stan swojego ciała. Nic dziwnego, bo czytając etykiety produktów, widzimy, że producenci wzbogacają żywność całą gamą chemicznych poprawiaczy smaku, zapachu, no i oczywiście konserwantami. Przestajemy się na to godzić i coraz częściej przygotowujemy żywność samodzielnie w domu. Oto kilka pomysłów na prezenty, które pomogą nam się dobrze odżywiać i zadbają o nasze ciało.

W marketach półki uginają się od soków owocowych. Niestety, większość z nich wytworzona jest z zagęszczonego soku, a do tego bywa wzbogacana cukrem. Taki produkt nie ma najczęściej zbyt wielu wartości odżywczych. Aby cieszyć się prawdziwym smakiem soku, który bogaty jest w witaminy i minerały, warto kupić wolnoobrotową wyciskarkę do warzyw i owoców. Dobrym i konkurencyjnym cenowo urządzeniem jest produkt Edlom PJ400. Dzięki wolnoobrotowemu zgniataniu produktów nie dochodzi do podniesienia temperatury, jak to ma miejsce w sokowirówkach, co pozwala na zachowanie wszystkich witamin i substancji odżywczych. Wyciskarka poradzi sobie także z ziołami i warzywami liściastymi, których nie da się przetworzyć w sokowirówce. Wyciśnięty w ten sposób sok jest bardziej gęsty i bogatszy w enzymy, witaminy i minerały. W świątecznej promocji MediaExpert znajdziemy ten produkt.

Stare porzekadło mówi "jesteś tym, co jesz". Wystarczy przeczytać etykietę chleba sprzedawanego w marketach, żeby przekonać się o bardzo długiej liście dodatków, polepszaczy i konserwantów, które dołożono do pieczywa. Odpowiedzią na tego typu produkty są wypiekacze do chleba, które pozwalają nam przygotować domowy chleb dokładnie z takich składników, na jakie mamy ochotę. Niedrogim wypiekaczem jest Zelmer ZBM0900W, który w MediaExpert kupimy po okazyjnej cenie. Urządzenie wykona praktycznie wszystkie czynności za nas. Naszym zadaniem jest jedynie włożenie do wnętrza składników i wybranie odpowiedniego programu. Dzięki funkcji opóźnionego startu urządzenie może upiec bochenek chleba akurat wtedy, kiedy będziemy wstawali.

Dbanie o swoje zdrowie i kondycję wiąże się z też z regularną kontrolą wagi ciała. Warto pokusić się o wybór nowoczesnego urządzenia, które nie tylko pokaże wahania naszej wagi, ale także precyzyjnie określi procentowy udział w masie tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, wody i kości. Co więcej, możliwe jest nawet automatyczne obliczanie wskaźnika BMI i pomiar zużycia kalorii. Wszystkie opisane wyżej funkcje znajdziemy w cyfrowej wadze AEG PW 5653. W świątecznej promocji MediaExpert kupimy ten produkt.

Dla dobrego samopoczucia warto też zadbać o odpowiedni relaks. Ten może nam zapewnić masażer do stóp MPM MMS-01. W MediaExpert kupimy go w promocyjnej cenie. Urządzenie posiada cztery tryby masażu – relaksacyjny, bąbelkowy, wibracyjny i punktowy. W przypadku tego ostatniego, producent dodaje trzy wymienne końcówki, gdzie możemy wybierać pomiędzy pumeksem, szczotką i końcówką z kolcami. Nie musimy się martwić o temperaturę wody, ponieważ masażer cały czas ją podgrzewa i utrzymuje tym samym odpowiedni komfort zabiegu.

Jednym z prozdrowotnych zachowań, o które możemy zadbać, jest wymiana manualnej szczoteczki do zębów, na szczoteczkę elektryczną. Skuteczność czyszczenia zębów jest nieporównywalnie wyższa – sama tylko płytka nazębna zostaje zredukowana o 100 proc. w stosunku do zwyklej szczoteczki ręcznej. Tego typu urządzenia nie tylko znacznie lepiej oczyszczają zęby, ale także pomagają efektywnie dbać o kondycję i zdrowie dziąseł – co jest szczególnie ważne dla osób, które cierpią na paradontozę. Dla osoby, która nigdy nie używała tego typu sprzętu, polecamy niedrogi model Oral-B PRO 600 Cross Action. W świątecznej promocji MediaExpert kupimy ten produkt.

Udostępnij Tweetnij Wykop