Prezenty hand-made

  1. 15.12.2016
  2. WP Kobieta

Skromny budżet, nieprzebrane pokłady kreatywności, chęć obdarowania bliskiej osoby czymś jedynym w swoim rodzaju - powody zabrania się za robienie samodzielnie prezentów świątecznych mogą być różne. Jedno jest pewne: własnoręcznie wykonane podarunki będą wyjątkowe.

W internecie nie brak poradników, a nawet całych stron poświęconych własnoręcznie robionym prezentom. To tylko kwestia naszego czasu, jaki jesteśmy w stanie wygospodarować w świątecznym ferworze, i kreatywności.

Jeśli potrafisz robić na drutach lub sprawnie władasz szydełkiem - to jesteśmy w domu. Czas biegnie nieubłaganie i do złożenia prezentów pod choinką coraz bliżej, jednak nie trzeba od razu porywać się na dzierganie swetra. Szalik, czapka, rękawiczki z pewnością przydadzą się każdemu - zwłaszcza że pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Zaskakującym - i zarazem bardzo przydatnym o tej porze roku - prezentem będzie z kolei robiony na drutach ocieplacz na filiżankę, kubek bądź imbryk do herbaty.

Pozostając w tematyce kuchennej: prezentem, który sprawi, że obdarowany poczuje się wyjątkowo, może być również pomalowany farbami do ceramiki zwykły na pozór kubek. Żadna pani domu nie pogardzi też własnoręcznie uszytymi rękawicami kuchennymi czy wykonanym z kawałka drewna i ciekawie ozdobionym wieszakiem kuchennym.

Owinięty zwykłym papierem (nawet tzw. szarym, opakowaniowym), ale interesująco przyozdobiony zeszyt ucieszy małych, choć i duzi, zabiegani i zapracowani, mogą być mile zaskoczeni, otrzymując spersonalizowany notatnik czy kalendarz. Takich prostych "baz", które przyozdobione najróżniejszymi materiałami, przy odrobinie wysiłku staną się miłym upominkiem, jest całe mnóstwo: ramki na zdjęcia, doniczki, wazony, zwykłe pudełka czy jednobarwne materiałowe torby na ramię.

Tę ostatnią można akurat zrobić również samemu, wykorzystując zalegający na dnie szafy kawałek materiału, farby do tkanin czy dużą igłę i grubą nić, np. mulinę. Coraz częściej docenianym materiałem jest też filc - bardziej wprawni mogą przygotować z niego torbę, początkujący z pewnością poradzą sobie ze zrobieniem z niego futerału na tableta, telefon komórkowy, wizytownika, a tym bardziej podkładki pod kubki, szklanki czy kufle.

Szybki rekonesans w domowych zasobach to okazja do zrobienia także własnoręcznej biżuterii - wystarczy poszperać w internecie, by przekonać się, jak wiele jest możliwości. Guziki, koraliki, skrawki filcu i innych tkanin, suszone owoce, tasiemki, a nawet zawleczki od puszek czy klocki Lego - wystarczy w czasie świątecznych zakupów zahaczyć jeszcze o pasmanterię i już, połowa drogi za nami.

Wzruszającym prezentem będzie również słoik kolorowymi karteczkami - ale nie takimi zwykłymi. Jeśli na każdej napiszemy jakieś miłe słowo, wspomnienie wspólnie przeżytych chwil, hasła-klucze, których znaczenie jest waszą małą tajemnicą - możemy mieć pewność, że obdarowany będzie się nim cieszył jeszcze długo po świętach. Podobny efekt osiągniemy, wręczając zrobioną ze zwykłego małego notesu z wyrywanymi kartkami książeczkę z kuponami - na wykonany przez nas masaż relaksacyjny po ciężkim dniu w pracy, wyręczenie w spacerze z psem czy zmywaniu naczyń. W tym przypadku także i my będziemy jeszcze długo pamiętać o tego prezencie.

Udostępnij Tweetnij Wykop