Co by jej sprawiło radość? Prezenty dla teściowej

  1. 11.12.2016
  2. WP Kobieta

W internecie przeczytamy następujący żarcik: Facet w sklepie - Czy jest cukier w kostkach? Ekspedientka – Nie. – To poproszę o jakąś inną bombonierkę dla teściowej. Dowcip nie jest najwyższych lotów, jak prawie wszystkie inne o teściowych. A na ich temat żartuje się od lat. Często zapominamy o tym, że to właśnie dzięki swojej mamie nasz partner wyrósł na dobrego i uczciwego człowieka. To ona także bywa oddaną babcią (czasem także niańką) dla naszych dzieci. I choćby dlatego teściowa zasługuje na jakiś ciekawy i przemyślany prezent pod choinkę. Niech to będzie coś innego, bardziej osobistego niż patelnia czy komplet kuchennych ściereczek.

Gdy lubi oglądać filmy

Przed pójściem na zakupy warto dobrze zastanowić się, co by jej sprawiło prawdziwą radość, jakie ma zainteresowania poza domem, dziećmi czy wnukami. Gdy nasza teściowa jest amatorką seriali, możemy np. pomóc jej w wymianie mającego już swoje lata telewizora - na model nowoczesny, dostosowany do odbioru cyfrowego i przede wszystkim mniej męczący dla oczu. Taki telewizor o ekranie 32 cale to jednak dość duży wydatek jak na świąteczny prezent. Dużo mniej będzie kosztował odtwarzacz DVD, do którego warto dokupić kolekcję filmów, np. coś z klasyki światowego kina.

Gdy kocha rozmawiać

Jeśli nasza teściowa jeszcze nie ma telefonu komórkowego, pomyślmy o aparacie prostym w działaniu i obsłudze. Nie musi mieć od razu dotykowego ekranu, wystarczy odpowiednio czytelna klawiatura. Można go kupić za mniej niż 100 zł. W razie trudności z opanowaniem tego, tak popularnego urządzenia, pomogą dzieci lub wnuki.

Gdy dużo czyta

Tradycyjnymi prezentami pod choinkę, nie tylko dla teściowej, są książki. Tu oferta jest bardzo bogata, ale żeby prezent był „trafiony”, trzeba mieć dobre rozeznanie, co do gustów i lektur obdarowywanego. Warto przeprowadzić na ten temat sondażową rozmowę lub wstępnie przejrzeć biblioteczkę teściowej. Wielbicielki dobrych psychologicznych kryminałów z pewnością ucieszy pakiet książek skandynawskiej pisarki Camilli Läcberg. Paniom, które wolą powieści obyczajowe z pewnością spodoba się nowa powieść Katarzyny Grocholi, tym razem napisana z punktu widzenia mężczyzny…

Gdy kolekcjonuje smaki

Równie miłym upominkiem dla teściowej będzie kawa lub paczka aromatycznej herbaty – w zależności od tego, co nasza teściowa preferuje. Oferta jest bogata, łatwo wiec wybrać coś odpowiedniego.

Gdy dba o urodę

Pomyślmy też o dobrych kosmetykach - kremie regenerującym lub wodzie kwiatowej o zapachu, który najbardziej lubi. W tym ostatnim przypadku zięć powinien absolutnie skonsultować się z jakąś przedstawicielką płci pięknej, najlepiej z córką teściowej, czyli własną żoną, która dobrze zna upodobania swojej mamy, a ponadto sama ma szanse otrzymać kiedyś zaszczytny tytuł teściowej.

Udostępnij Tweetnij Wykop