Pomysły na taniego sylwestra

  1. 22.12.2016
  2. WP Kobieta

Nie każdy marzy o wielkim sylwestrowym balu, o długich sukniach i smokingach, tłumie obcych ludzi, mnogości jedzenia i picia. Nie każdego też stać na opcję all inclusive w którymś z hoteli lub sal bankietowych. Co jeśli nasz budżet, dodatkowo nadszarpnięty po świętach, nie pozwala na przebieranie w miejscach, w których moglibyśmy spędzić zabawę noworoczną? Mamy dla Ciebie sześć pomysłów, jak spędzić sylwestra za niewielkie pieniądze.

Domówka

Proste i oczywiste? Nie dla wszystkich! Większość z nas jak ognia unika organizowania wielkich spędów w swoich własnych czterech kątach - czy to ze strachu przed bałaganem, czy też przed wydawaniem zawrotnych sum na przekąski, które w dodatku trzeba będzie długo przygotowywać. Tymczasem jest to po pierwszy niedrogi, po drugie praktyczny sposób na organizację zabawy w gronie osób, z którymi lubimy spędzać czas. Wystarczy jeden trik, jedno magiczne słowo klucz: składka! Zbierzmy od wszystkich zainteresowanych po kilkadziesiąt złotych, za które opłacimy usługi sprzątaczki, wspólne napoje i szampana. Przed samą domówką ustalmy natomiast z zaproszonymi gośćmi, kto co przyniesie do jedzenia - na ciepło, na zimno, na słodko, na słono - dzięki temu nie przepracujemy się w dniu imprezy.

Pod chmurką

W każdym mniejszym czy większym mieście, co roku tradycją są koncerty odbywające się w noc sylwestrową. Jeśli nie mamy budżetu na wielkie wyjścia, lub ochoty przebywać w czyimś mieszkaniu, ale nie dojrzeliśmy jeszcze do spędzania sylwestra z Polsatem czy Jedynką, zabawa na świeżym powietrzu może być rozsądną alternatywą. Pamiętajmy tylko o ważnych elementach takiego wydarzenia: ciepłe czapki i szaliki to podstawa, jeśli nie chcemy się rozchorować. Pamiętajmy też o zostawieniu najważniejszych dokumentów i kart płatniczych w domu - imprezy masowe są pożywką dla wszelkiej maści złodziei i kieszonkowców. Uwaga! W Polsce picie alkoholu na ulicach jest zabronione, więc jeśli nie chcemy skończyć z dużym mandatem, lepiej zadowolić się jedynie szampanem dla dzieci. Dla fajerwerków, które będzie można zobaczyć nie tylko pierwszego rzędu - naprawdę choć raz w życiu warto!

W klubie

Dla wielbicieli tańca zabawa w klubie może wydawać się idealna, niestety często nie jest najtańszą opcją. Jeśli kupujemy wejściówkę do miejsca, które wynajęło znanego DJ-a, w którym mamy zagwarantowane miejsca siedzące, przekąski i open bar, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Na szczęście nie zawsze będziemy musieli tyle płacić - wciąż wiele miejsc oferuje bilety bez opcji jedzenia czy picia - jeśli zależy nam tylko na dobrej muzyce, możemy takowe zakupić i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Bardzo dużo klubów - zwłaszcza w dużych miastach - organizuje również konkursy na swoich fanpejdżach czy kontach instagramowych, na których można wygrać bezpłatny wstęp... Opcja tylko dla farciarzy!

Wycieczka zagraniczna

Myślisz, że sylwester spędzony zagranicą musi być równocześnie drogi? Niekoniecznie. Wystarczy trochę cierpliwości i dobrego planowania - na kilka tygodni przed Nowym Rokiem można trafić na promocje tanich linii lotniczych (możemy kupić bilety już od 20zł w dwie strony) lub przewoźników autokarowych, których europejska siatka połączeń jest ogromna. W ten sposób wydając kilkadziesiąt złotych na podróż, i niewiele więcej na nocleg, możemy spędzić noworoczną zabawę na ulicach Berlina, Budapesztu czy Pragi.

Apartament do wynajęcia

Pomysł nieco ryzykowny, ale opłacalny: w każdym większym mieście deweloperzy lub administratorzy nowych apartamentowców oferują wynajem mieszkań na doby. Budynki te są na ogół w centrach miast, wykończone w wysokim standardzie, a mieszkania do wynajęcia mają minimum 50 metrów kwadratowych, są w pełni umeblowane, z wyposażoną kuchnią i łazienką. Koszty takiego wynajmu są całkiem rozsądne - w zależności od wielkości lokalu i miasta, w którym się on znajduje, zaczynają się już od około 200 zł. Jedyne ryzyko: musimy wpłacić często całkiem wysoką kaucję, którą możemy stracić przez fantazję naszych rozrywkowych gości.

Staromodna prywatka

W każdym większym mieście funkcjonują kluby seniora, które rokrocznie organizują zabawę noworoczną dla swoich członków. Ceny są niewygórowane, w ich skład prawie zawsze wchodzi jedzenie i picie oraz oczywiście tańce do rana przy staromodnych przebojach! Opcja dla każdej starej duszy, wielbicieli zimnych nóżek, Eugeniusza Bodo i umiejętności zabawy w każdym, nawet wiekowo mocno zróżnicowanym, towarzystwie! Zupełnie gratis wliczona satysfakcja z wydania niewielkiej sumy pieniędzy na imprezę oraz sprawienia przyjemności starszym osobom, które nieczęsto mają okazję do zabawy z młodszymi od siebie ludźmi.

Udostępnij Tweetnij Wykop