Stylizacja paznokci na święta. Pomysły na oryginalny manicure

  1. 9.12.2016
  2. Redakcja Kobieta WP

Od choinek, przez złote zdobienia, po delikatne płatki śniegu – przed świętami Bożego Narodzenia salony manicure pękają w szwach. Zimowe motywy są zwykle czasochłonne, jednak efekt, jaki nadają paznokciom, jest warty wszelkich starań. Oto 10 propozycji świątecznego manicure, które na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę.

Jak na choince

Choinka to obowiązkowy element świątecznego wystroju wnętrz. Co stoi na przeszkodzie, aby stworzyć zainspirowany nią manicure? Zamiast malować choinki na każdym paznokciu, zrób wzorki w kształcie lampek świątecznych i bombek, a do tego – wzór w kratę, który będzie wyglądał jak świąteczny prezent.

Norweski wzór

Fanki świątecznych sweterków mogą rozważać wykonanie na paznokciach norweskich wzorów, które może i są czasochłonne, ale za to przyciągają spojrzenie. Połączenie lakierów w odcieniach bieli, czerwieni i zieleni pozwoli na stworzenie wszystkiego, czego w tym przypadku potrzeba: szlaczków, płatków śniegu, choinek, bałwanków i reniferów.

Królowa śniegu

Kto powiedział, że w okresie świątecznym przyjmie się jedynie brokat w odcieniach srebra i złota? Na wypad w góry idealny będzie manicure w stylu królowej śniegu - połączenie błękitu i błyszczących drobinek jest na tyle efektowny, że tworząc wzorki można ograniczyć się do płatka śniegu na jednym paznokciu.

Pomocnica św. Mikołaja

Nie masz komu zlecić przebrania się za świętego Mikołaja? Jeśli ten zaszczyt przypadnie tobie, możesz wczuć się w klimat i postawić na subtelny manicure francuski z czerwonymi końcówkami i brokatową bazą, wzbogacony o czapki św. Mikołaja na dwóch paznokciach.

Płatki śniegu

Gdy pogoda za oknem raczej nie wprowadza w zimowy nastrój, nie pozostaje nic innego, jak płatki śniegu - niestety sztuczne - wykorzystać w dekoracjach. Jedną z opcji są oczywiście przyjmujące ich kształt naklejki na paznokcie. Białe płatki są doskonałym uzupełnieniem lakieru w odcieniu granatu.

W odcieniu bordo

Na koniec chyba najbardziej klasyczna propozycja na święta - ciemny odcień czerwieni ze złotymi akcentami, jakby ściągnięty z tradycyjnej, bożonarodzeniowej choinki. Taki zestaw raczej nigdy nam się nie znudzi, dlatego z nadmiaru opcji zapewne niejedna z nas zdecyduje się w końcu na lakier w odcieniu bordo.

Udostępnij Tweetnij Wykop